+38 (050) 301 60 89

+38 (050) 301 60 89

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ

При виборі та встановленні опор для рослин рекомендуємо врахувати такі моменти.
Лінійні опори: Бажана установка під час висадки рослини в ґрунт, опора буде розміщена максимально близько до стовбура рослини і не зашкодить кореневій системі.

Кільцеві опори: Рослина розташовується всередині опори, дорослі рослини краще обв'язувати перед встановленням і розпускати вже всередині встановленої опори.

Арочно-кільцеві опори: Залежно від типу рослини вона може бути розміщена як усередині, так і зовні опори (батоги накладаються на опору по спіралі знизу вгору).

Шпалери: Незалежно від типу рослини рекомендуємо розміщувати опору безпосередньо над коренем (кущем) рослини, тобто не біля рослини (попереду або ззаду), а всередині неї. Це дозволить піднімати батоги (гілки) рослини з обох боків шпалери, простягаючи їх «змійкою» знизу-вгору між стяжками, що, у свою чергу, позначиться на стійкості опори.

Арки: Незалежно від типу рослини рекомендуємо розміщувати корінь (кущ) рослини зовні, але максимально близько до бічного елемента арки (шпалери), щоб батоги (гілки) рослини можна було компактно та естетично розподілити по арці.

Практично всі типи стандартних опор можуть бути встановлені безпосередньо в ґрунт без бетонування та інших видів монтажних робіт.
Залежно від типу опори, характеру ґрунту, потужності та висоти рослини опори заглиблюються в ґрунт на 20-50 см.

Перед встановленням опор для рослин переконайтеся, що в місцях заглиблення стійок опор немає комунікацій (кабелі, системи поливу тощо).
Оптимальний варіант встановлення – заглиблення стійок опори в отвори у ґрунті на вибрану глибину. Практично всі вироби зі стійками з профілю діаметром 13 і 16 мм можна встановити просто в рясно пролитий водою ґрунт, рівномірно і по черзі заглиблюючи вертикальними зусиллями кожну зі стійок зверху-вниз (оптимальний крок заглиблення не більше 5 см). Акцентуємо увагу, що це робиться виключно руками. Якщо щось пішло не так, наприклад, стійка вперлася у щось дуже тверде і не опускається, краще перейти до універсального для всіх виробів і способу встановлення, що рекомендується нами:

Скористайтеся пробійником (сталева арматура, труба) діаметром, аналогічним діаметру стійок опори. Намітьте місця заглиблення стійок, розмістивши конструкцію безпосередньо на місце встановлення. Пробийте вертикальні отвори в намічених місцях на однакову вибрану глибину. Перед опусканням стійок у ґрунт бажано пролити отвори водою. По черзі вертикальними зусиллями зверху-вниз на кожну стійку заглибіть стійки на необхідну глибину (оптимальний крок заглиблення не більше 5 см).

У процесі встановлення контролюйте вертикальність заглиблення конструкції загалом. За відсутності рівня/відвісу візуально перевіряйте вертикальність установки по вертикальним та горизонтальним орієнтирам (кути будинку, стовпи паркану, укоси дверей/вікон тощо). Після встановлення опори та висихання ґрунту бажано протрамбувати ґрунт у місцях заглиблення стійок.